Ogłoszono: 2021-03-30

Ogłoszenia - Wielkanoc 2021

Wielki Czwartek - Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o 18.00, potem przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 22.00.

Wielki Piątek - post ścisły, rozpoczęcie Męki Pana Jezusa.
      17.00 - Droga krzyżowa,
      18.00 - Liturgia Wielkiego Piątku;

Adoracja krzyża - ze względów na zasady bezpieczeństwa adoracja krzyża będzie polegać na oddaniu pokłonu krzyżowi przez uklęknięcie i chwilę adoracji w ciszy. Powtórzymy to 3/ krotnie. Zachęcamy do tego i prosimy, aby w domu ucałować krzyż. Prośbę i zachętę kierujemy do tych, którzy nie będą uczestniczyć w Liturgii w Kościele.
Komunia Święta.
Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do symbolicznego grobu Pana Jezusa i adoracja do 22.00.

Wielka Sobota - Kościół będzie otwarty od 7.00. Adoracja grobu Pana Jezusa do 17.45.
Błogosławieństwo pokarmów wokół Kościoła (na zewnątrz) o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00. Zachęcamy do indywidualnej adoracji grobu Pana Jezusa.
O godz. 18.00 początek Liturgii Wigilii Paschalnej - błogosławieństwo ognia i Paschału, błogosławieństwo wody chrzcielnej i radość ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Od tej pory świętujemy już tajemnicę Zmartwychwstania. Możemy zabierać z Kościoła pobłogosławioną wodę.

Niedziela – Msze Święte:
      6.00 - Procesja rezurekcyjna i Msza Święta za wszystkich parafian.
      8.00 - dodatkowa Msza Święta.
      10.00, 12.00, 16.00.

Bardzo serdeczne prosimy, aby stosować się do znanych nam zasad sanitarnych. Wszystkie obrzędy będziemy sprawować zgodnie z obowiązującymi zasadami.
Na nadchodzące Święta Zmartwychwstania składam Wam wszystkim życzenia zdrowia, Bożej opieki, wytrwałości w pokonywaniu trudności i ograniczeń, wzajemnej życzliwości i jedności we wszystkich Waszych planach i zamiarach. Niech każda i każdy z Was doświadczy tej niezwykłej mocy jaka płynie z Tajemnicy Paschalnej. Bóg, Dobro, Prawda, Życie i zdrowie zwycięży! Radosnego Alleluja!

Ogłoszono: 2021-02-21

Ogłoszenia- I Niedziela Wielkiego Postu

Porządek i intencje Mszy Świętych.

W ubiegłą środę rozpoczęliśmy kolejny Wieki Post. Czas Wielkiego Postu to szczególna okazja do przygotowania naszych serc na przyjęcie prawdy o zmartwychwstaniu i zwycięstwie Chrystusa nad złym duchem.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w każdy piątek o godz. 16.30 droga krzyżowa. W niedzielę o godz. 16.00 gorzkie żale. Droga krzyżowa – każdy piątek o godz. 16.30; - niedziela po sumie. Gorzkie żale – niedziela o godz. 16.00.

W Wielkim Poście możemy również praktykować jałmużnę wielkopostną. Do tego gorąco zachęcamy. Można składać swoje ofiary do puszek w Kościele.

Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać w dniach 25 - 27 marca, tj. czwartek, piątek i sobotę przed niedzielą palmową.

Od I Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 21 marca trwa kurs przedmałżeński w naszej Parafii. Spotkania w każdą niedzielę po Mszy Świętej popołudniowej tj. o 17.00, przez cały Wielki Post.

Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom Parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

Prośmy o Boże Błogosławieństwo.

Ogłoszono: 2021-01-28

Ogłoszenia - IV Niedziela zwykła

Porządek i intencje Mszy Świętych.

2 lutego we wtorek mamy Święto Ofiarowania Pańskiego. Błogosławieństwo świec (gromnic) na Mszach Świętych o godz. 7.00; 10:00; 17:00.

W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i wręczenie książeczek do nabożeństwa dzieciom kl. III, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Przynosimy świece od Chrztu Świętego. W czasie odnawiania tych przyrzeczeń dzieci będą trzymać w rękach zapalone świece (od Chrztu Świętego). Po Mszy Świętej spotkanie z dziećmi i ich rodzicami.

W czasie Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie ostatnie błogosławieństwo kolędowe. Zapraszam wszystkich, którzy do tej pory jeszcze nie mogli w nim uczestniczyć.

Intencja różańcowa na luty. Modlimy się za konających na świecie, aby Bóg w swoim miłosierdziu udzielił im przebaczenia grzechów.

Zelatorzy rozważają I tajemnicę radosną- Zwiastowanie NMP.

Podziękowania dla wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców Parafii. Bóg zapłać.

Jubilatkom, Jubilatom, Solenizantkom, Solenizantom składamy najlepsze życzenia.

Prośmy Boga o Jego Błogosławieństwo.

Ogłoszono: 2021-01-05

Drodzy Parafianie

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa wizyta duszpasterska będzie miała inny charakter niż do tej pory.

W tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin w domach, będą natomiast w kościele parafialnym Msze Święte i kolędowe błogosławieństwo mieszkańców wyznaczonych miejscowości Naszej Parafii.

Można będzie zabrać do domu poświęconą wodę, którą w domu pokropimy nasze domostwo i obejście, dopełniając w ten sposób obrzęd błogosławieństwa udzielonego przez kapłana.

Proponuję następujący porządek Mszy świętych w kolejne cztery niedziele stycznia br. o godz. 14.00 — dodatkowa Msza święta W intencji Bożego błogosławieństwa dla Parafian:

• 10 stycznia - JELCZA
  • 17 stycznia - SWOJCZANY
  • 24 stycznia - TCZYCA
  • 31 stycznia - WIERZBIE

Obejmujemy pasterską troską wszystkie inne osoby: parafii (Pogwizdów, Charsznica) i Naszych Gości, będziemy przedstawiać te intencje na zakończenie kolędy w dniu 2 lutego godz. 17.00.

Istnieje możliwość przeprowadzenia wizyty duszpasterskiej w tradycyjny sposób na wyraźną prośbę i po uzgodnieniu z Księdzem Proboszczem.

Ks. Marek Luty